Dokumentaalfilm “Viimsi saared”

Dokumentaalfilm “Viimsi saared” on eluterve lugu kaasaegsetest Eesti saartest, milles on ajalugu, traagikat, laeva- ja lennukihukke, üksindust, kaunist loodust, ja ehedat Eesti elu.

Filmi tegelased on ootamatud ja filmis on liigutavaid lugusid, mille peale on raske tulla. Suvised saared ja meri, talvine kalapüük, metsmaasikavälud ning militaarsaare Naissaare kaitserajatised. Dokumentaalfilmist Viimsi saared õhkub elujõudu.

Film ei ole pelk meenutus saarte kunagistest hiigelaegadest, see jutustab ka saarte olevikust ja tulevikust. Film räägib, et Viimsi saared olid endistel aegadel Tallinna kaitsemüür, mitte kauni loodusega puhkepaik või looduspark. Tänapäeval Viimsi saarestik Tallinnale enam sõjalist kaitset ei paku, küll aga pealinnas tööl käivatele inimestele rahulikku elu- ja pelgupikka. Saarel on tänaseks oma selge roll, näiteks Tõnu Kaljuste Nargen Festivali näol Naissaarel, kuid see roll võiks olla suurem ja mitmekesisem.

Dokumentaalfilm “Viimsi saared”

Filmi kestus: 50 minutit

Rezissöör: Elo Selirand Stsenaarium: Janek Mäggi Muusika: Sofia Joons Produtsent: Karmo Kaasik

EstFilm Production OÜ

Filmi DVD versioon (inglise keelsete subtiitritega) – hind: 8.40 eurot Müügil Rannarahva Muuseumis ja Viimsi Vabaõhumuuseumis.

 

Rannarahva Muuseum

 

Comments are closed.